2020 NASCAR XFINITY Series Pocono Race Page – Jayski’s NASCAR Silly Season Site

Chase Briscoe si v Poconu dojel pro vítězství v prodloužení NASCAR Xfinity: Chase Briscoe se v nedělním závodě Pocono Green 225 vzpamatoval z trestu za překročení rychlosti v boxech a z otočky 21 kol před koncem a získal své čtvrté vítězství v sezóně v seriálu NASCAR Xfinity. V závodě, který po rekordním devátém varování na 2,5mílovém okruhu Pocono Raceway dospěl do prodloužení, Briscoe po závěrečném restartu v 1. zatáčce přenechal vedení Rossu Chastainovi, ale v tunelové zatáčce získal první místo zpět a o kolo a půl později dokončil závod s náskokem 1,015 sekundy před Chevroletem č. 10. Vítězství, Briscoeovo první v Poconu a šesté v kariéře, zanechalo jezdce Fordu č. 98 Stewart-Haas Racing na půli cesty k jeho deklarovanému cíli, kterým je minimálně osm vítězství v letošní sezóně.(28.6.2020)

Schémata barev

#98-Chase Briscoe vyhrál závod Pocono Green 225 NASCAR XFINITY Series na Pocono Raceway. Je to jeho 4. letošní vítězství, 1. vítězství v Poconu a 6. vítězství v kariéře.
#10-Chastain skončil druhý, za ním #51-Clements, #21-Snider, #1-Annett, #7-Allgaier, #02-Moffitt, #61-Hill, #18-Herbst a #4-Little.
Briscoe se 30 kol před koncem závodu roztočil, když mu praskla pneumatika, ale 7 kol před koncem závodu se vrátil do vedení a udržel se před Chastainem.
Chastain skončil na 2. místě a získal 100 000 dolarů v soutěži Dash for Cash před #11-Haleyem , #22-Cindricem a #90-Labbem.
Pole sitter #9-Gragson skončil na 22. místě.
1. etapu vyhrál #22-Cindric. Etapu 2 vyhrál #7-Allgaier.
Došlo k 12 změnám ve vedení mezi 6 jezdci a 9 varováním při 31 kolech pod žlutou vlajkou.
Průměrná rychlost závodu byla: 108,563 km/h.
Podrobnosti o závodě najdete na adrese:

Rychlá fakta o závodě – Pocono:
Chase Briscoe vyhrál 5. ročník závodu Pocono Green 225 Recycled by J.P. Mascaro & Sons – NASCAR Xfinity Series Race, což bylo jeho šesté vítězství v 62 závodech Xfinity Series.
Je to jeho čtvrté vítězství a deváté umístění v top 10 v roce 2020.
Je to jeho první vítězství a druhé umístění v top 10 ve třech závodech na Pocono Raceway.
Ross Chastain (druhý) zaznamenal první umístění v top 10 v pěti závodech na Pocono Raceway. Je to jeho desáté umístění v top 10 v roce 2020.
Jeremy Clements (třetí) si připsal první umístění v top 10 v pěti závodech na Pocono Raceway.
Riley Herbst (devátý) byl nejvýše umístěným nováčkem.
Chase Briscoe vede bodování o 3 body před Noahem Gragsonem.