Íme a tenisztörténelem öt legjobb mérkőzése

1 of 6 Következő ”

A profi tenisz több évtizede alatt a valaha játszott legjobb teniszmeccsek közül láthattunk néhányat. A hosszú és fárasztó meccsektől kezdve a nehézsúlyú ütközetekig, íme a történelem öt legjobb mérkőzése.

A teniszrajongók az évek során hihetetlen mérkőzésekkel lettek megajándékozva. A nehézsúlyú küzdelmektől a véget nem érő csatákig a világ legjobb játékosai a legnagyobb színpadokon is megküzdöttek egymással. A történelem legjobb mérkőzései közül néhány a leghosszabb, a legfontosabb vagy a legkimerítőbb volt. Néhány meghatározta egy játékos karrierjét, néhány pedig egy egész teniszkorszakot.

Ezek a rangsorok számos különböző tényezőn alapulnak, a tét és az, hogy a mérkőzés hogyan hatott a sportágra, a két legfontosabb kulcs a lista rendezésében. Azok a mérkőzések, amelyeknek kisebb a tétje, de mégis hihetetlen meccsek, a top öt aljára kerülhetnek, míg egy nagy téttel bíró döntő mérkőzés magasabbra kerülhet.

Két figyelemre méltó mérkőzés, amely kimarad erről a listáról:

1. Roger Federer 2009-es wimbledoni győzelme Andy Roddick ellen

Noha ez a mérkőzés hihetetlen volt, már két wimbledoni döntő lesz ezen a listán, és egy harmadik felkerülése a listára, bármennyire is megérdemelné, nem lenne jó kiegészítő a változatosság szempontjából. Hogy más eseményeket is felvegyek, ezt kihagytam. Ezt a listát csak wimbledoni meccsekkel lehetne megtölteni (rengeteg nagyszerű meccs van!), de a méltányosság kedvéért kihagytam. Tiszteletre méltó, valóban.

2. Don Budge legyőzi Gottfried Von Crammot az 1937-es Davis-kupán

Ez gyakorlatilag a Csoda teniszváltozata. A második világháborús feszültségekkel tarkított mérkőzésen az amerikai Budge és a német Von Cramm egy öt szettes thrillerben feszült egymásnak, amely 6-8, 5-7, 6-4, 6-2, 8-6-os Budge győzelemmel végződött (á, a tiebreak előtti korszak). Itt hibáztatom magam a recency bias miatt, azonban nem hibáztathatom magam. Senki sem élt 83 évvel ezelőtt!

Ez a meccs tiszteletbeli említést érdemel Budge elképzelhetetlen visszatéréséért, aki két szetthátrányból két szettre, valamint az ötödikben 4-1-es hátrányból küzdötte vissza magát. Ez egy olyan mérkőzés, amelyet soha nem lehet elfelejteni, és méltó a megtisztelő helyére.

(Fun fact: A német Davis-kupa edzője az amerikai Bill Tilden volt. Valóban érdekes).

Ezt elfelejtve, következzen a tenisztörténelem öt legjobb meccse!